Najczęściej kupowane
    Odchudzające
    Zioła
    Multiwitaminy
    Witaminy
    Antyoksydanty
    Preparaty Mineralne
    Preparaty Roślinne
    Inne Suplementy
    Kosmetyki Lecznicze
    Aminokwasy
 
  Aktualności
Omega 3 łagodzą lęki i stany zapalne u młodych ludzi
Kwasy tłuszczowe omega-3, obecne w tłustych rybach morskich, mogą łagodzić stany zapalne w organizmie, a także lęki u młodych, zdrowych osób - wynika z amerykańskich badań na grupce studentów medycyny.
Dodano: 2015-03-03
GRYPA - Choroba zakaźna
Poznaj nieprzyjaciela i skutecznie z nim walcz!
Grypa to zakaźna choroba układu oddechowego, którą wywołuje wirus grypy typu A, B lub C. Wykazuje on zdolność zakażania komórek nabłonka dróg oddechowych – nosa, gardła, tchawicy i oskrzeli.. Wirusy są bezwzględnymi wewnątrzkomórkowymi pasożytami, które przenoszą się od gospodarza do gospodarza, zakażają go i replikują się w jego komórkach, wykorzystując ich zawartość do tworzenia wirusów potomnych.
Dodano: 2014-12-13
Dla Twojej Mamy
Coś naprawdę EXTRA
Dodano: 2012-05-20

 
  Szukaj
         
     
Strona główna » Preparaty Mineralne »  Iron Plus - żelazne wsparcie

Iron Plus - żelazne wsparcie

Producent
Forma
tabletki
Pojemność
60
Symbol
FL0025
Zalecane
dla dorosłych, dla dzieci
Cena klubowa
37.0 zł wiecej »

Iron Plus - żelazne wsparcie
Cena : 49.0 37.0


Żelazo to składnik mineralny, należący do tzw. pierwiastków śladowych. Określenia „pierwiastki śladowe” lub „mikroelementy” oznaczają, że organizm potrzebuje ich w bardzo małych ilościach – mimo to są one niezbędne dla zachowania zdrowia. Żelazo jest odpowiedzialne przede wszystkim za transport tlenu w organizmie, chociaż pełni również kilka innych, ważnych zadań.

 Ogólna ilość żelaza w organizmie dorosłego człowieka wynosi od 3 do 5 gramów. Największe jego ilości znajdują się we krwi, w hemoglobinie, tzn. w barwniku krwinek czerwonych, który przenosi tlen z płuc do wszystkich komórek organizmu. Pozostała część żelaza wchodzi w skład ferrytyny, hemosyderyny, mioglobiny oraz różnych enzymów. Składnik ten uczestniczy również w innych funkcjach organizmu, m. in. w procesie wytwarzania energii. Jest także niezbędny w podziale komórek. Żelazo najlepiej przyjmować w formie chelatowej. Chelatowanie to proces, podczas którego składniki mineralne stają się łatwiej przyswajane i wykorzystywane przez organizm. Fumaran żelazawy nie wywołuje zaparć, w przeciwieństwie do siarczanu żelaza, często stosowanego w innych suplementach diety. Nowoczesne preparaty, jak np. Iron Plus, dodatkowo zawierają witaminę C oraz bioflawonoidy, które wspomagają wchłanianie żelaza oraz wzmacniają jego działanie.

Iron Plus

Składniki aktywne/1 tabletka:
Żelazo                            14 mg
Witamina C                     30 mg
Bioflawonoidy z cytrusów 10 mg

UWAGA!
 
• Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią przed zastosowaniem preparatów zawierających żelazo powinny skonsultować się z lekarzem!
• W przypadku stosowania preparatu witaminowo-mineralnego, przyjmowanie dodatkowych ilości żelaza jest zalecane tylko w stanach niedoboru tego pierwiastka.
•  Z witaminą E można przyjmować preparaty zawierające organiczną postać żelaza, ponieważ nie spowoduje to obniżenia skuteczności działania obu składników.
•  Wapń, fosforany, duże ilości błonnika, mocna herbata i kawa mogą utrudniać wchłanianie żelaza.
 
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zlecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Produkt należy przechowywać zamknięty w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.

Ten produkt możesz kupić taniej zapisując się do Klubu CaliVita

Produkt w promocji
Ilość komentarzy (0)  


Copyright by E-Suplementy    szkolenia   Design by Neta.pl